Jak wybrać dobrej jakości skórzany pasek do spodni?

Jeśli chcielibyśmy wskazać jeden, najbardziej klasyczny i najczęściej stosowany element stylizacji męskiego stroju, to bez wątpienia byłby to skórzany pasek. Jednak pomimo jego dużej popularności niewielu mężczyzn jest w stanie powiedzieć, czym kieruje się podczas zakupu i wyboru paska do spodni. Skutkiem tego są często zakupy zupełnie przypadkowe, czego efekty widoczne są podczas kompletowania stylizacji. Jak uniknąć takich kłopotów i wybrać dobrej jakości skórzany pasek?

Jaki rodzaj skóry wybrać?

Podstawową sprawą podczas wybierania i kupowania skórzanego męskiego paska jest określenie tego, z jakiego rodzaju skóry ma być wykonany. Jakie są zatem najpopularniejsze rodzaje skór naturalnych używanych do produkcji pasków? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o skórze licowej, zamszowej, a także takich rodzajach jak nappalan, nubuk, czy też skóra anilinowa.

Nie bez znaczenia podczas wybierania rodzaju skóry do paska jest jej kolor. W końcu to, jakiej barwy będzie noszony pasek ma kolosalne znaczenie dla spójności stylizacji. Czym zatem trzeba się kierować w tym wypadku? Najważniejszą sprawą jest to, aby kolor paska pasował do tego, jakiego koloru posiada się buty. Oczywiście najłatwiej w tym przypadku o czerń, lecz gdy posiada się buty brązowe, trzeba zwyczajnie szukać takiego koloru, który będzie możliwie jak najbliżej tego, jaki odcień posiadają buty.

Jaka szerokość paska?

Kolejna kwestią, o której trzeba pamiętać jest szerokość takiego paska. Wspomnieć bowiem trzeba o tym, że męskie paski do spodni mogą cechować się naprawdę bardzo dużym zakresem szerokości i konieczne staje się ich poprawne wybranie. W przypadku kupowania paska do garnituru powinien on mieć standaryzowaną szerokość, odpowiadającą idealnie temu, jaki jest rozmiar szlufek w spodniach. Nieco trudniej robi się wtedy, gdy próbuje się dobrać taki pasek np. do jeansów.

Jaka klamra?

Czym jeszcze charakteryzują się dobrej jakości skórzane paski do spodni? Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych spraw związanych z ich wybraniem, jest określenie tego, jaka ma być ich klamra. Jest to często najbardziej widoczny element paska, który może być uważany nawet za element dekoracyjny. Jak więc powinno się ją wybierać?

Podstawową sprawą w przypadku wybierania klamry do męskiego paska jest trzymanie się prostoty. Wszelkiego rodzaju ozdoby, napisy, czy też krzykliwe kształty są zwyczajnie nie na miejscu. Klamra męskiego skórzanego paska powinna być prosta, bez udziwnień i zwyczajnie elegancka oraz stylowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *