Jak wybrać najlepszy olej do olejowania włosów? Podpowiadamy!

Olejowanie włosów to praktyka znana ludzkości już prawdopodobnie od tysięcy lat. Ludzie dość wcześnie zauważyli, że włosy pokrywane olejem rosną zdrowsze, są ładniejsze i mocniejsze. Do dzisiaj powstało wiele technik olejowania, a nasza wiedza na temat włosów, ich budowy i właściwości znacznie się powiększyła. Jednak wciąż sięgamy po stare i sprawdzone metody. Jak wybrać najlepszy olej, który sprawdzi się do olejowania naszych włosów?

Olejowanie włosów – najważniejsze informacje

Oleje roślinne to substancje, które bardzo często są bogate w substancje odżywcze, które okazują się być bardzo korzystne również dla naszych włosów. Położenie odpowiednio wybranego oleju sprawia więc, że włosy staja się odpowiednio odżywione, a dzięki temu mocniejsze. Zdecydowanie poprawia się również ich wygląd. Stosując oleje można również przyspieszyć wzrost włosów, albo nieco zmodyfikować ich wygląd – sprawić, że staną się jaśniejsze, ciemniejsze, będą się delikatnie kręcić, albo wprost przeciwnie – staną się całkowicie gładkie. Możliwości, jakie daje olejowanie są bardzo dużo, jednak należy zawsze dysponować odpowiednią wiedzą, dzięki której możemy w pełni wykorzystać potencjał, jaki oferuje nam ta technika. Wiedza ta dotyczy nie tylko tego, jaki olej wybrać, by uzyskać konkretne efekty, ale również w jaki sposób o stosować, by jego działanie było najbardziej efektywne. Okazuje się, że wiedza ta jest jak najbardziej dostępna – trzeba tylko po nią sięgnąć.

Jak wybrać olej do olejowania?

Przede wszystkim zawsze należy sięgać po naturalne oleje, które nie były tłoczone na gorąco, zbytnio oczyszczone, a już na pewno nie były rafinowane. Oleje roślinne mocno przetworzone są najczęściej znacznie zubożone pod względem zawartości substancji odżywczych, o które nam chodzi. Z kolei oleje niefiltrowane i tłoczone na zimno, które są wprost pełne składników, które dla naszych włosów mogą zdziałać prawdziwe cuda. Bardzo popularny jest w tym celu na przykład olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Olej taki ma wyjątkowo dużą zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów porowatych, które mają tendencje do kręcenia się. Olej taki nie tylko wzmacnia włosy, ale również nieznacznie zwiększa in naturalne możliwości, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej kręcone i puszyste. Do olejowania używa się oczywiście również innych olejów roślinnych. Do bardziej popularnych należą olej lniany, z czarnuszki, z wiesiołka, nierafinowany olej kokosowy, olej z orzechów i pestek winogron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *