Jak wybrać najlepszy pasek do spodni jeansowych?

Paski do jeansów coraz częściej odgrywają nie tylko zadania użytkowe. Wbrew pozorom ich zadaniem jest nie tylko podtrzymywanie spodni w talii. Męskie i damskie paski coraz częściej cenione są także za walory estetyczne i stanowią one ważną część stylizacji. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które paski najlepiej pasować będą do ulubionych jeansów i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.

O czym należy pamiętać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że paski do jeansów należy dobierać kolorystycznie do obuwia. Odcień paska powinien idealnie korespondować z barwą butów. Jeżeli chodzi o sam materiał, to do jeansów pasować będą praktycznie wszystkie rodzaje pasków. Największym zainteresowaniem wśród panów cieszą się oczywiście skórzane paski, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Godne polecenia są przede wszystkim paski, które posiadają wysokiej jakości naturalne wykończenia. Błyszczące i lakierowane skórzane paski do spodni jeansowych idealnie sprawdzą się w przypadku strojów wieczorowych.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając pasek do spodni jeansowych?

Wybierając męskie paski do jeansów, należy zwrócić uwagę także na to, aby nie były one zbyt cienkie. Jeżeli wybierze się dość cienki pasek, to niestety źle będzie on podtrzymywał spodnie i co najgorsze, będzie się załamywać w trakcie noszenia. Pamiętać należy również o tym, że zbyt grube paski, mogą niestety nie przejść przez szlufki. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przymierzyć wybrany model przed jego zakupem.

Rodzaj zapięcia ma znaczenie

Skórzane paski do spodni jeansowych powinny zawierać także solidne zapięcie. Producenci oferują nie tylko paski z klasycznymi klamrami, ale również specjalne klamry z bolcem zapinanym oraz zatrzaski, które najczęściej występują w popularnych paskach parcianych. Przy tego typu zapięciu męskie paski do jeansów nie posiadają dziurek, a zapina się je poprzez naciągnięcie pasa i zamknięcie na odpowiedniej szerokości. Do męskich spodni jeansowych doskonale pasują paski ze zdobionymi klamrami. Po bardzo długiej przerwie do mody powracają klamry w stylu kowbojskim, które pasować będą do starszych i młodszych mężczyzn. Pamiętać należy zawsze o tym, aby nie przesadzić ze zdobieniami, ponieważ elegancką stylizację bardzo łatwo będzie przeobrazić w dość kiczowatą stylizację. Najbezpieczniejszym wyborem jest postawienie na oryginalne paski męskie, które w całości wykonane są z najlepszych materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *