Planujesz wakacje na Zanzibarze? Oto garść ciekawostek na temat rajskiej wyspy

Coraz więcej osób decyduje się podróż do Tanzanii, gdzie można wspaniale wypocząć na łonie natury, nacieszyć się pięknymi widokami, obcować z naturą, zobaczyć wiele ciekawych miejsc i poznać zupełnie inną kulturę. Wakacje na Zanzibarze to idealna opcja dla wszystkich, którzy szukają egzotycznego miejsca, rajskich wód, dziewiczej natury. Czas najwyższy zainteresować się tą niezwykłą wyspą z piaszczystymi plażami, palmami i turkusowymi wodami.

Pora odwiedzić Zanzibar – co warto wiedzieć?

Zanzibar to przepiękna wyspa otoczona czystymi wodami Oceanu Indyjskiego. Wystarczy kilkanaście godzin lotem samolotem z Polski, aby znaleźć się w miejscu sprzyjającym wypoczynkowi – zarówno biernemu, jak i aktywnemu. Na Zanzibarze jest ciepło i wilgotno, najlepszym czasem na odwiedzenie tego kraju będzie okres od czerwca do października. Można wtedy ominąć największe upały i duże opady atmosferyczne. Trzeba jednak liczyć się także ze sporą liczba turystów i większymi kosztami pobytu. Na Zanzibarze temperatura nigdy nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza, a największe upały przypadają na styczeń i luty. Przed wyjazdem na Zanzibar trzeba najpierw załatwić wizę, bo jest ona wymagana od polskich turystów. Będąc w tym kraju, warto wybrać się na wycieczkę na farmę przypraw, odwiedzić safari. Do lokalnych atrakcji zalicza się także Prison Island i kilkusetletnie żółwie, Park Narodowy Jozani Chwaka Bay. Zanzibar to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni, można też wypoczywać na przepięknych plażach. Na szczególną uwagę zasługują plaże Nungwi i Kendwa, Mangapwani, Kigomani, Paja, Benju, Jambiani, Dongwa, Matenwa.

Poznaj ciekawostki o Zanzibarze

Każdy przynajmniej słyszał o słynnym podróżniku Marco Polo, który był pierwszym Europejczykiem na Zanzibarze. Kraj ten jest znany z licznych plantacji przypraw, przede wszystkim goździkowców. Warto wiedzieć, że dawniej stanowiły surowiec cenniejszy od złota. Zanzibar od wielu już lat może pochwalić się tytułem lidera w eksporcie przypraw. Nie bez powodu nazywa się ten kraj Wsypą Przypraw. Eksportuje się z niego na szeroką skalę również wodorosty i rafię. To właśnie na Zanzibarze urodziła się muzyczna legenda, czyli Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen. Ze wszystkim afrykańskich miejsc to właśnie na Zanzibarze jako pierwsza pojawiła się kolorowa telewizja. Jako ciekawostkę można wymienić też specyficzny sposób obliczania czasu – doba zaczyna się o pierwszej rano, a kończy o pierwszej wieczorem, zgodnie z czasem Swahili (w Polsce będą to godziny siódma i dziewiętnasta).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *